Systémy otevírání

Doby, kdy byly dveře pouze otočné s klikou, jsou již minulostí. Nabízíme vám nová řešení v posuvných či skládacích systémech, aby váš domov byl co nejpohodlnější.

Otočné dveře

Dveře otočné jsou jedním z nejstarších způsobů otevírání dveří a díky svému neustálému vývoji dnes patří ke způsobům nejpropracovanějším. Umožňuje dokonalé těsnění dveřního křídla v zárubni a nabízí široké možnosti použití v sortimentu speciálních dveří. Prostorová náročnost je sice větší, ale pokud zvolíte model prosklený nebo osazení do různých prosklených stěn, prostor se opticky propojuje a zvětšuje.

Otočné dveře - Reverzní otevírání

Reverzní dveře se otevírají v opačném směru , tedy do zárubně. Reverzní dveře mají jak estetické hledisko, protože umožňují docílit jednotné roviny dveří se stěnou, tak i bezpečnostní, neboť nehrozí otevření dveří například do úzké chodby.

Otevírání v obou směrech -  Ergon

Způsob otevírání dveří s kombinací "otočného a posuvného" křídla v jediném mechanismu umožňuje minimalizovat nároky na půdorysný prostor otevřeného dveřního křídla oproti klasickému křídlu otočnému (požadavky na prostor o 40% nižší). Otevírání je zároveň velice komfortní, protože umožňuje otevírání vždy směrem od sebe, tím značně usnadňuje pohyb především tělesně postiženým.

Skládací dveře na stěnu - Compack

Představujeme vám řešení otevírání dveří, které uspoří plochy potřebnou k otevření dveří až o 50%, a maximalizuje tak využitelný prostor v okolí dveří.

Dveře kyvné

Tento typ otevírání pravděpodobně znáte pod lidovějším označením "lítačky". Dveřní křídlo má speciální závěsy, které umožňují otevírání dveřního křídla na obě strany, proto jsou tyto dveře také prostorově nejnáročnější. Jejich hlavní výhodouje, že se otevírají pouhým zatlačením a zcela samy se zavírají. Toho se využívá v restauracích, v nemocnicích a v podobných provozech s vyšší frekvencí průchodu. Doporučujeme volit kyvné dveře s prosklením, aby byl zajištěn průhled, a nedocházelo tak ke kolizím.

Harmonikové dveře

Harmonikové dveře mají první lamelu poloviční šířky než následující a při otevírání zasahují do obou prostorů.

Skládací dveře

Úsporný typ otevírání, pokud máte málo prostoru. Skládací dveře mají všechny lamely stejně široké a zasahují pouze do jednoho prostoru. Vyrábějí se jak v pném, tak proskleném provedení.

otevirani.jpg

Posuvné dveře MINIMA

Nová generace posuvného kování s mimořádnými vlastnostmi: design, funkčnost (tichý chod), bezpečnost (minimalizace poranění hlavně u dětí díky softovému dotahu). Kování je pro dřevěné i skleněné dveře, moderní minimalistický vzhled, žádné bouchání při zavírání.

Posuvné dveře ULTERIOR

Netradiční řešení posuvného kování bez garnýže. Systém je vhodný pro plné i prosklené dveře. Provedení skrytého posuvu může být zárubní nebo bez.

Posuvné dveře SMART SOFT

Moderní kompaktní systém kování s tlumeným dorazem při otevírání i zavírání. Dodává se v kombinaci s dřevěnou nebo hliníkovou garnýží. Pokud není požadavek na uzamčení dveří, je možné provedení posuvu i bez dorazového sloupku. Pro uzamčení je vždy nutný dřevěný sloupek. Je možná kombinace s prosklenými stěnami.

Posuvné dveře do stěny

Pokud vám ovšem nechybí odvaha pustit se do zásadnějších stavebních úprav, Sapeli vám nabízí také posuvné dveře do stěny nebo posuvné dveře do stavebního pouzdra. Jedná se o kovovou konstrukci, ve které je zabudována kolejnice s posuvným mechanismem. Tato konstrukce se zabudovává do montované příčky nebo zděné stěny.

otevirani-posuvy.jpg

Posuvné dveře AKTIVE a EMOTIVE

Styl pro moderní interiéry, který nabízí široké možnosti a vyjímečný design. Rozdíl je pouze v detailu! Jedná se o posuv do stavebního pouzdra, které je speciálně připraveno pro osazení do stěny bez zárubně. AKTIVE je absolutně čisté řešení bez viditelné zárubně. U systému EMOTIVE stavební otvor lemuje decentní a zároveň praktická hliníková lišta.

Posuvné dveře AVANZA ZERO a AVANZA HEAVY

Posuvné systémy, které nabízejí jednoduchý a kompaktní design, široké možnosti použití (skleněná nebo dřevěná křídla, kotvení na stěnu nebo do stropu) a dokonalou techniku, včetně softového tlumení, které zvyšuje komfort a bezpečí.

Posuvný systém AVANZA ZERO - jednoduchý kompaktní systém pro křídla do hmotnosti 40kg v provedení kartáčovaná nerez pro posuvné jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře. Je určen pro skleněné i dřevěné dveře.

Posuvný systém AVANZA HEAVY - kompaktní posuv určený pro náročné požadavky. Posuv je možné doplnit bočním světlíkem, a vytvářet tak celé prosklené stěny. Kování je v provedeníkartáčované nerez pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře, a to jak skleněné, tak i dřevěné.

otevirani-posuvy2.jpg

 

  • jQuery Image slider
  • jQuery Image slider
  • jQuery Image slider
  • jQuery Image slider
  • jQuery Image slider

Ověřená firma ifirmy.cz DODO for life s.r.o.

Připomínky